O nas

Firma PANOREA powstała w 2019 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości konstrukcje aluminiowe dla domu i ogrodu. Założycielami firmy byli Petr Kaláb, ekspert w dziedzinie konstrukcji aluminiowych, który od ponad 20 lat zajmuje się budową hal, salonów i sklepów, oraz Miroslav Jurčo, specjalista ds. biznesu i marketingu. 

W 2019 roku PANOREA rozpoczęła realizację ogrodów zimowych i pergoli z dachem stałym (z poliwęglanu lub szkła), korzystając jednocześnie z usług zewnętrznych producentów i dostawców. W ten sposób staliśmy się na słowackim rynku firmą mogącą wykonać 60-80 konstrukcji rocznie.

W 2020 roku powiększyliśmy zespół, dzięki czemu w kolejnym okresie byliśmy w stanie obsłużyć 80-100 budów rocznie. Jednocześnie powiększyliśmy zespół o kilku pracowników w naszych biurach, a także utworzyliśmy nową grupę montażową. W tym okresie poszerzyliśmy także ofertę produktową o pergole bioklimatyczne, które w tamtym czasie zaczynały być głównym trendem rynkowym.

W 2021 usamodzielniliśmy się i otworzyliśmy własną produkcję. Dzięki temu 100% naszych wyrobów staliśmy się w stanie sami wyprodukować, za wyjątkiem pergoli bioklimatycznych, do produkcji których do tej pory korzystaliśmy z usług firm zewnętrznych. Później rozszerzyliśmy nasze portfolio produktów o pergole bioklimatyczne własnej produkcji. 

W 2022 roku jako jedyni wprowadziliśmy na rynek samomontujące pergole aluminiowe PANOLEX i PANOGLASS (poliwęglan/szkło), które byliśmy w stanie wyprodukować dla klientów z dokładnością do centymetra zgodnie z ich wymaganiami. Klient mógłby wówczas samodzielnie zbudować pergolę w domu i w ten sposób zaoszczędzić na montażu.

W tym okresie rozpoczęliśmy także produkcję przeszkleń bocznych do pergoli bioklimatycznych, dzięki którym istnieje możliwość przekształcenia naszej pergoli w ogród zimowy. Ponownie kierunkiem było powiększanie zespołu, dzięki czemu byliśmy w stanie realizować 250-300 konstrukcji rocznie.

Początek roku 2023  obfitował w innowacje w procesie produkcyjnym oraz poprawę jakości naszych produktów i usług. Już w zeszłym roku rozpoczęliśmy pracę nad projektem całkowicie aluminiowego domku ogrodowego BLOCK i po roku prac rozwojowych i optymalizacji produkcji wypracowaliśmy pożądany efekt, który łączy w sobie niezwykle atrakcyjny design i ponadstandardowe parametry użytkowe . W tym roku utrzymaliśmy miłą atmosferę rodzinnego biznesu i postanowiliśmy nie powiększać stabilnego zespołu. W tym roku przewidujemy realizację 250-300 budynków.

Nawet w 2023 roku PANOREA nadal się rozwija i na rynku jest tylko jeden dom całkowicie aluminiowy BLOCK! A co będzie dalej? Dowiecie się w 2024 roku 🙂